Reklama

Wiadomości

Azoty zaczynają prace nad programem dekarbonizacji. Prezes grupy kreśli plany

Fot.: Grupa Azoty
Fot.: Grupa Azoty

Rozpoczęliśmy prace nad programem dekarbonizacji i przystępujemy do aktualizacji naszej strategii do 2030 r. - powiedział w piątek prezes Grupy Azoty Adam Leszkiewicz. Dodał, że firma będzie uczestniczyć w procesie walki m.in. o zmniejszenie emisyjności.

„W Grupie Azoty rozpoczęliśmy prace w tej chwili nad programem dekarbonizacji. Przystępujemy także do aktualizacji naszej strategii, która jest do roku 2030. Tam właśnie gros projektów będzie ukierunkowanych na zmniejszenie emisyjności w różnym zakresie (…)” – powiedział w piątek podczas XI Kongresu Polska Chemia w Warszawie prezes zarządu Grupy Azoty Adam Leszkiewicz.

Wyjaśnił, że mowa o instalacjach i konkretnych elementach produkcji chemicznej, energetyce oraz ograniczeniu emisyjności w zakresie produktu.

Szef Grupy Azoty stwierdził, że pewien kierunek wyznaczają firmie rozwiązania, które pojawiły się, czy pojawiają się w zakładach azotowych w Kędzierzynie-Koźlu, które pozwalają ograniczyć emisyjność i energetykę konwencjonalną, tradycyjną.

Reklama

Prezes Grupy Azoty: szukamy rozwiązań, by się zazielenić

Dodał, że idee cyrkularności i niskoemisyjności wskazują pewne kierunki badań i strategie operacyjne. Zdaniem szefa Grupy Azoty, stają się one dziś już normą. Przekazał też, że cały czas wiele firm chemicznych mówi o zazielenieniu i postrzega to jako pewną perspektywę.

„W kontekście zazielenienia (…) szukamy takich rozwiązań, które pozwolą nam nie tylko (…) np. kupić zielony amoniak, ale realizować zadania i projekty, badawcze i wdrożeniowe, które będą służyć wszystkiemu temu, co jednocześnie będzie spełniało normy zazieleniania (…)” – powiedział.

Poinformował również, że Grupa Azoty będzie dostosowywać się do norm i uczestniczyć w procesie walki o zmniejszenie emisyjności i wprowadzenie w obieg cyrkularny jak największej liczby produktów.

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Spółka podała, że zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama