Prezes Lotosu: połączenie z Orlenem konieczne w obliczu transformacji energetycznej

15 lipca 2020, 12:07
pkn-orlen-przejmie-grupe-lotos
Fot. Orlen, Lotos
Energetyka24
Energetyka24

Połączenie Lotosu z Orlenem jest krokiem koniecznym ze względu na warunki transformacji energetycznej, z którą będziemy musieli się zmierzyć - powiedział w środę prezes Lotosu Paweł Majewski.

Majewski ocenił, że wtorkowa decyzja Komisji Europejskiej otwiera zupełnie nowy rozdział w historii Lotosu. "Będziemy mieli szansę dołączyć do multienergetycznego czempiona" - mówił.

Zaznaczył, że grupa Lotos to podmiot o zdecydowanie stabilnej kondycji finansowej, o zaawansowanych projektach rozwojowych. "Myślę, że do tej grupy wniesiemy naprawdę istotne walory - to przede wszystkim nasze projekty innowacyjne, wodorowe, praca nad paliwami alternatywnymi" - mówił.

"Myślę, że to jest konieczny krok ze względu na wymagania, które stawiają przed nami warunki transformacji energetycznej, z którą przyjdzie się mierzyć wszystkim podmiotom energetycznym - szeroko pojętym, i chemicznym także, nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w całej Unii Europejskiej" - podkreślił.

Szef Lotosu zwrócił uwagę, że konieczne jest właściwe przygotowanie do integracji w ramach nowej grupy, aby uzyskać maksymalne efekty synergii i maksymalne korzyści ze współpracy.

"Z optymizmem patrzę na najbliższe miesiące" - zapewnił. 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24