Reklama

Chemia

Pierwsze efekty programu Idea4Azoty

Fot.: Grupa Azoty
Fot.: Grupa Azoty

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy działania programu Idea4Azoty, Grupa Azoty wybrała 9 pomysłów, w które zdecydowała się zainwestować i docelowo wdrożyć do produkcji. Wśród nich jest kilka zaskakujących dla giganta chemicznego pomysłów, jak na przykład wrocławskie ScienceBioTech, twórca pomysłu na wdrożenie technologii produkcji modułowych płytek przeznaczonych do osteotomii.

Prezes Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki poinformował, że Grupa zamierza inwestować ok. 100 mln zł rocznie w dział badań i rozwoju (ok.1% przychodów). Ponadto prezes wspomniał o cieszącym się popularnością programie Ambasadora Grupy Azoty na uczelniach technicznych w całej Polsce - z 60 zgłoszonych chętnych wybrano 4 ambasadorów, którzy w ośrodkach zbliżonych do głównych zakładów promują pracę w Grupie. Docelowo firma dąży do pokoleniowej zmiany kadr, zdolnych do sprostania wymogom nowoczesnej branży chemicznej. 

Dr Łukasz Pałka, prezes ScienceBioTech, odpowiadał na pytania o motywy wyboru Grupy Azoty jako partera projektu. Dla wrocławskiego start-upu Grupa Azoty to zaufany partner, którego doświadczenie i mentoring związany z kwestiami sprzedaży i marketingu jest niezbędne dla eksperckiego przedsiębiorstwa innowacyjnego. Ponadto, wybór takiej spółki oznacza, że nie będzie konieczności kompromisu w zakresie materiałów potrzebnych do wyprodukowania najlepszego możliwego produktu.  

Reklama

Komentarze

    Reklama