Reklama

Ropa

Ceny ropy znowu poniżej 45 $

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku spadają. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 43,16 USD, po zwyżce o 3 centy.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zyskuje 12 centów, czyli 0,3 proc. i jest wyceniana po 44,84 USD za baryłkę.

W poniedziałek kontrakt na WTI stracił ponad 1 USD i jego cena była najniższa od 25 kwietnia. Kontrakt na Brent stracił ponad 2 proc.

Inwestorzy jak co tydzień czekają na środowe dane o wielkości zapasów w USA. Rynek oczekuje, że spadną one o 2,25 mln baryłek. Byłby to dziesiąty pod rząd tydzień kurczenia się zapasów. 

Analitycy oczekują również, że wzrosną zapasy benzyny - o 600 tys. baryłek.

"Nie można ignorować rozmiarów zapasów" - powiedział Evan Lucas, strateg z IG Ltd. z Melbourne.

"Fundamentalnie nie ma wsparcia dla cen rzędu 55-60 USD za baryłkę, choć nie widać takich zniżek ceny jak na początku roku" - dodał.

Z wieści z rynku - otwarcie dwóch największych portów naftowych w Libii może zostać odłożone w czasie z uwagi na wewnętrzną walkę polityczną dwóch frakcji politycznych, które nie mogą się zgodzić co do tego, kto i ile ma płacić za ochronę portów.  

We wtorek rozpoczyna się 24-godzinny strajk 400 pracowników na platformach Shella, znajdujących się na Morzu Północnym.

PAP - mini

Zobacz także: Orlen rozpoczyna kolejną dużą inwestycję

Zobacz także: Orlen rozszerzył zakres Raportu Zintegrowanego

 

Reklama

Komentarze

    Reklama