Reklama

Ropa

Bułgaria kupuje paliwo od Daesh? "Turcja pośrednikiem"

Paliwo i olej napędowy produkowany w rafineriach kontrolowanych przez Daesh jest sprzedawane na stacjach benzynowych w Bułgarii. Informację przekazała lokalna gazeta „Trud” powołując się na informatorów z bułgarskiej służby celnej.

"Przemycane paliwa są złej jakości. Benzyna wykazuje odchylenie od europejskich norm na poziomie 20-40 %, olej napędowy na poziomie 35-70 %” – pisze z kolei bułgarska gazeta Eurasia Daily.

"W związku z informacjami dotyczącymi handlu nielegalnym paliwem uruchomiony zostały masowe kontrole służące walce z przestępczością zorganizowaną. Odbywają się one w Sofii i w pozostałych regionach kraju. Skontrolowane zostało już 50 obiektów” – powiedział przedstawiciel bułgarskich służb. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące tego czy surowiec pochodzi od Daesh.

Przyczyną kontroli są rosyjskie i amerykańskie zdjęcia satelitarne, na których zilustrowano, że statki dostarczające paliwo do Bułgarii zatrzymują się również w tureckich portach na Morzu Czarnym. W miejscu tym mogą one być zaopatrywane w nielegalne paliwo, w tym to pochodzące z Daesh.

Zobacz także: Ukraina przygotowuje grunty pod budowę rurociągu Odessa-Brody-Płock

Zobacz także: Rośnie efektywność amerykańskich łupków

 

Reklama

Komentarze

    Reklama