Reklama

Chemia

Azoty finalizują inwestycję wartą ponad 50 mln zł

  • Żołnierze jednego z czynnych batalionów zmechanizowanych Bundeswehry. Fot. Bundeswehr/Martin Glinker
    Żołnierze jednego z czynnych batalionów zmechanizowanych Bundeswehry. Fot. Bundeswehr/Martin Glinker

25 listopada br. w Grupie Azoty ZAK S.A. oficjalnie otwarto instalację do produkcji nawozów RSM wraz z bazą logistyczną oraz zmodernizowany magazyn nawozów. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 milionów złotych.

Zdolności produkcyjne nowej instalacji sięgną 100 tysięcy ton produktu rocznie. RSM to poszukiwany na rynku wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech wariantach: 28%N, 30%N, 32%N dostosowanych do różnych temperatur transportu
i przechowywania. 

"Nawozy są jednym z dwóch głównych profilów działalności Grupy Azoty ZAK S.A. Poszerzenie oferty produktowej w tym obszarze jest wynikiem świadomej polityki budowania przewag konkurencyjnych. Cieszymy się, że od teraz, obok renomowanych marek nawozów granulowanych, możemy zaoferować klientom również nawozy płynne" - mówił podczas otwarcia instalacji Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Ważnym elementem zrealizowanej inwestycji jest baza logistyczna. Dzięki niej Spółka włączy się do sieci dystrybucji nawozów płynnych, tworzonej przez Grupę Azoty. Integracja sprzedaży RSM pochodzących z zakładów Grupy Azoty w Kędzierzynie-Koźlu i Puławach pozwoli na zmaksymalizowanie efektu synergii.

"Inwestycja jest naszą odpowiedzią na wzrastający popyt na nawozy płynne. Dzięki niej dostawy do naszych Klientów będą mogły być realizowane ekspresowo, a zadowolenie klientów to od zawsze jeden z naszych priorytetów" – podkreślał prezes Leszkiewicz.

Grupa Azoty ZAK S.A. może pochwalić się jeszcze jedną zrealizowaną inwestycją, która zwiększy potencjał logistyczny Spółki. 25 listopada br. do użytku został również oddany zmodernizowany magazyn do składowania nawozów saletrzanych. Koszt modernizacji to ponad 20 mln złotych. Magazyn mieści 35 tysięcy ton produktów takich jak Salmag, Salmag z siarką, Salmag z borem, ZAKsan i Miksal.

Zobacz także: Grupa Azoty pomoże sektorowi górniczemu

Zobacz także: Zgazowanie węgla szansą dla Kędzierzyna-Koźla

Reklama

Komentarze

    Reklama