Wiadomości
Niemcy zaczynają uginać się w sprawie atomu wskutek nacisku państw UE
Według nieoficjalnych informacji, Niemcy zaczynają uginać się w sprawie atomu ze względu na presję innych państw Unii Europejskiej. Istnieje szansa, że przedłużą pracę swoich elektrowni jądrowych.
Jak poinformował na Twitterze niemiecki dziennikarz Arnd Henze, w trakcie prac nad energetycznym planem awaryjnym dla Unii Europejskiej Berlin zaczął uginać się w kwestii energetyki jądrowej. Wszystko za sprawą istotnej presji innych państw UE - zwłaszcza Francji. „Aby osiągnąć porozumienie w sprawie planu, rząd federalny zaczął sygnalizować gotowość do przedłużenia pracy trzech elektrowni jądrowych” - napisał Henze.
Czytaj też
Dziennikarz powołuje się na wypowiedź z kręgów ministerialnych RFN, wskazując jednak, że nie można brać tego za ostateczną decyzję, ale o sygnał wysłany na forum Unii Europejskiej.
Niemcy zamierzają zamknąć swoje trzy ostatnie elektrownie jądrowe wraz z końcem 2022 roku, czym naraziły się na krytykę ze strony wielu gremiów w Europie. W polskim parlamencie pojawił się nawet pomysł dzierżawy tych jednostek - wysunęła go partia Razem.