Reklama

Wiadomości

Niemcy zaczynają uginać się w sprawie atomu wskutek nacisku państw UE

Fot. Pixabay

Według nieoficjalnych informacji, Niemcy zaczynają uginać się w sprawie atomu ze względu na presję innych państw Unii Europejskiej. Istnieje szansa, że przedłużą pracę swoich elektrowni jądrowych.

Reklama

Jak poinformował na Twitterze niemiecki dziennikarz Arnd Henze, w trakcie prac nad energetycznym planem awaryjnym dla Unii Europejskiej Berlin zaczął uginać się w kwestii energetyki jądrowej. Wszystko za sprawą istotnej presji innych państw UE - zwłaszcza Francji. „Aby osiągnąć porozumienie w sprawie planu, rząd federalny zaczął sygnalizować gotowość do przedłużenia pracy trzech elektrowni jądrowych” - napisał Henze.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Dziennikarz powołuje się na wypowiedź z kręgów ministerialnych RFN, wskazując jednak, że nie można brać tego za ostateczną decyzję, ale o sygnał wysłany na forum Unii Europejskiej.

Niemcy zamierzają zamknąć swoje trzy ostatnie elektrownie jądrowe wraz z końcem 2022 roku, czym naraziły się na krytykę ze strony wielu gremiów w Europie. W polskim parlamencie pojawił się nawet pomysł dzierżawy tych jednostek - wysunęła go partia Razem.

Reklama

Komentarze

    Reklama