Reklama

Według Pekki Lundmarka szczególne znaczenie mają ustalenia dotyczące wyceny praw do emisji oraz wielostronnej współpracy, która ma zachęcać do przeciwdziałania zmianom klimatu w oparciu o mechanizmy rynkowe. System handlu emisjami i wycena uprawnień do emisji CO2 to efektywne kosztowo, sprawiedliwe oraz neutralne technologicznie sposoby na redukcję emisji, przyspieszenie inwestycji i promocję rozwoju bardziej przyjaznych dla środowiska produktów i usług. 

"Sukces paryskiego szczytu klimatycznego stwarza stabilne i długoterminowe ramy dla funkcjonowania sektora energetycznego, które ukierunkują inwestycje na rozwój niskoemisyjnych sposobów produkcji energii. Porozumienie przyspieszy trwającą już, ogólną transformację systemu energetycznego oraz stworzy nowe możliwości biznesowe. W tym momencie niezwykle istotne jest, aby strategie klimatyczno-energetyczne Unii Europejskiej oraz poszczególnych państw członkowskich wspierały wyznaczone cele. Powinny one zakładać rozwój w oparciu o mechanizmy rynkowe przy ograniczeniu mechanizmów regulacyjnych"– mówi Pekka Lundmark, Prezes Zarządu i CEO Fortum. 

Fortum zgodnie, z przyjętą strategią, będzie nadal inwestowało w rozwój bezemisyjnych i konkurencyjnych rynkowo sposobów produkcji energii. Równocześnie firma planuje rozwijać nowe, bardziej wydajne sposoby produkcji energii i wprowadzać inteligentne rozwiązania dla klientów, które pozwolą na zmniejszanie jej zużycia.

Zobacz także: Eksperci doceniają wkład Polski w politykę klimatyczną

Zobacz także: Polityka klimatyczna UE grozi energetycznym kolonializmem

Reklama
Reklama

Komentarze