• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

2,5 mld zł na niskoemisyjną gospodarkę

Program priorytetowy „Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) został rozszerzony o dwie nowe części. Całkowity budżet programu wynosi 2,5 mld zł.

Celem programu „Wsparcie przedsięwzięć w zakresie niskoemisyjnej i zasobooszczędnej gospodarki”  jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsięwzięć na środowisko.  Został on przyjęty i ogłoszony w 2015 r. W tym roku NFOŚiGW  rozszerzył zakres programu o dwie dodatkowe części. Obok pierwszej - E-Kumulator – Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu - drugą skierowano do beneficjentów I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a trzecią w szczególności do sektora ciepłowniczego.

Część 1) E-Kumulator – Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu dedykowana jest kompleksowemu wsparciu przedsiębiorców przemysłowych, którzy chcą m.in. zmniejszać szkodliwe emisje do atmosfery. Budżet programu to 1 mld zł. Nabór wniosków o preferencyjne pożyczki ruszy 16 sierpnia i potrwa do 16 grudnia 2016 r.

Część 2) Współfinansowanie I Osi POIiŚ 2014-2020 oferuje niezbędne współfinansowanie krajowych inwestycji wspieranych w ramach I Osi POIiŚ 2014-2020. Budżet programu to 500 mln zł. Nabór wniosków o preferencyjne pożyczki ruszy 16 sierpnia i potrwa do 30 stycznia 2017 r.

Część 3) Efektywne systemy ciepłownicze i chłodnicze adresowana jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców z sektora ciepłowniczego, którzy chcieliby uzyskać wsparcie przedsięwzięć realizowanych w istniejącym przedsiębiorstwie/zakładzie. Budżet programu to 1 mld zł. Nabór wniosków o preferencyjne pożyczki ruszy 16 sierpnia i potrwa do 16 grudnia 2016 r.

Zobacz także: Prezes Grupy Lotos: Irańczycy zainteresowani inwestycjami w Polsce [WIDEO]

Zobacz także: Irańska ropa coraz bliżej Polski

Komentarze