Reklama

Portal o energetyce

Zmiany w Zarządzie PGE. Aleksander Grad wchodzi do gry

  • Satelita systemu Galileo, Ilustracja: ESA
    Satelita systemu Galileo, Ilustracja: ESA

Rada Nadzorcza PGE dokonała zmian w składzie Zarządu spółki. Stanowiska straciły kluczowe osoby odpowiedzialne za strategię (Bogusława Matuszewska) i finanse (Wojciech Ostrowski). Krzysztof Kilian nadal pozostaje prezesem. 

„To próba wywarcia presji na Kiliana, aby sam podał się do dymisji. Spółka została w zasadzie pozbawiona możliwości działania, ponieważ kluczowe osoby zostały zdymisjonowane”.

– mówi pragnący zachować anonimowość urzędnik MSP.

Co dalej? Do gry o prezesurę PGE włączy się zapewne Aleksander Grad, którego otoczenie już od pewnego czasu sugeruje, iż przymierza się on do przeprowadzki na Mysią (siedziba PGE). Warto dodać, że Aleksander Grad to dobry znajomy zarówno ministra Włodzimierza Karpińskiego jak i prof. Zdzisława Gawlika.

Czy taka decyzja oznaczałaby przystąpienie do energicznej realizacji kontrowersyjnego projektu budowy nowych bloków w Elektrowni Opole? Zapewne tak. I to mimo czynników ryzyka, w tym bardzo słabej kondycji finansowej wykonawców.

„Ministerstwo Skarbu dramatycznie potrzebuje sukcesu, dlatego budowa Opola musi rozpocząć się jeszcze w tym roku, nawet, jeżeli będą to pozorowane ruchy”

– podkreśla informator Defence24.pl

Maciej Sankowski

 

Reklama

Komentarze

    Reklama