• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Zmiany w zarządzie JSW. Odwołano prezesa Tomasza Gawlika

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Prezes Tomasz Gawlik został odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednocześnie, do czasowego pełnienia tej funkcji oddelegowany został Daniel Ozon.

Gawlik był prezesem JSW od połowy grudnia 2015 roku.

 

"Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu ze składu zarządu JSW, z dniem dzisiejszym, pana Tomasza Gawlika, pełniącego funkcję prezesa zarządu spółki. Rada Nadzorcza nie podała powodu odwołania" - napisano w komunikacie.

Zobacz także: ME: liczymy na konwersję ok. 30-35 proc. długu KHW na udziały

Jednocześnie rada oddelegowała do czasowego wykonywania czynności prezesa od 6 marca, ale nie dłużej niż do 6 czerwca 2017 r., Daniela Ozona.

 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował wieczorem w TVP Info, że dymisja związana była z "wewnętrznym konfliktem w zarządzie, który trzeba było jakoś rozwiązać".

 

"Z punktu widzenia przyszłości górników w tej chwili wydaje się, że to obojętna decyzja" - powiedział Tchórzewski.

 

Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jak podano w raporcie, jest specjalistą z zakresu "doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania, zarządzania wzrostem wartości".

 

Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Centralnej. Od 2011 roku był partnerem w funduszu Carlson Private Equity Ltd., a od 2010 roku współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset Management. W latach 2008-2011 współpracował z Experior Partner. W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu, dyrektora biura nadzoru właścicielskiego i strategii kapitałowej.

 

Ozon od 4 sierpnia 2016 jest członkiem rady nadzorczej JSW.

 

Jednocześnie JSW poinformowała w raporcie, że otrzymała rezygnację z dniem 3 marca 2017 r. Józefa Pawlinowa z pełnienia funkcji członka zarządu JSW, w którym pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych. Pawlinów nie podał przyczyny złożenia rezygnacji.

Jakub Wiech/PAP

Komentarze