Reklama

Gaz

Zmiany w zarządzie Gaz-Systemu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powołało z dniem 14 marca 2016 r. Pana Wojciecha Szelągowskiego do Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. 

Wojciech Szelągowski rozpoczął swoją pracę zawodową w 1990 roku, jako członek grupy tworzącej Polski Bank Rozwoju S.A.  – innowacyjną instytucję finansową, mającą na celu wspieranie rozwoju gospodarki rynkowej w Polsce. Uczestniczył w procesie prywatyzacji  jednego z największych polskich  przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej FSM, przejętego przez włoskiego FIAT-a.

W 1993 roku rozpoczął pracę w firmie doradczej Arthur Andersen. Od 1995 do 2001 roku pracował, jako menadżer project finance w banku ABN AMRO. W 2001 roku został wicedyrektorem finansowym Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA (PGNiG). Odpowiadał za organizację finansowania  dla spółki, w tym między innymi program emisji euroobligacji. Brał udział w negocjacjach kontraktów handlowych na dostawy gazu, w tym z duńskim DONG i norweskim Statoil. Od sierpnia 2002 r. do czerwca 2003 roku pracował w Telekomunikacji Polskiej, jako dyrektor departamentu finansów grupy kapitałowej. W latach 2003-2006 zajmował się bankowością korporacyjną w HSBC Bank Polska. Od 2006 do 2008 roku był wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ), gdzie był odpowiedzialny za współpracę z inwestorami zagranicznymi i prowadzenie negocjacji. Od 2008 r. prowadził własną działalność w zakresie doradztwa gospodarczego. 

Wojciech Szelągowski ukończył studia na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Posiada także dyplom MBA Uniwersytetu Minnesota i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.  Uczestniczył również w licznych kursach z dziedziny księgowości, analiz finansowych, rynków kapitałowych i zarządzania.

Zobacz także: Sojusz gazowy Ukrainy i Turcji. "Połączył ich wspólny wróg"

Zobacz także: Gazociąg Gustorzyn-Odolanów dofinansowany ze środków europejskich

Reklama

Komentarze

    Reklama