Reklama

Portal o energetyce

Zmiany w kierownictwie generalnego wykonawcy gazoportu w Świnoujściu

  • ilustracja: Raytheon

Zgodnie z oczekiwaniami Stefano Cao został desygnowany do objęcia funkcji dyrektora naczelnego Saipem - jednego z największych koncernów zajmujących się inwestycjami w zakresie gazownictwa oraz przemysłu naftowego. Przypomnijmy - Włosi są również generalnym wykonawcą polskiego terminala LNG w Świnoujściu.

Proponowany skład nowego zarządu został zaprezentowany przez przedstawiciela ENI - głównego akcjonariusza spółki, posiadającego 43% udziałów Saipem. Propozycje kadrowe ENI zostaną poddane pod głosowanie na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbędzie się 30 kwietnia bieżącego roku.

Stefano Cao, dotychczas związany zawodowo z obydwoma firmami, zastąpi na stanowisku Umberto Vergine, który objął funkcję pod koniec 2012 roku – po wybuchu skandalu korupcyjnego związanego z aktywnością Saipem w Algierii. Nie da się ukryć, że przejmie firmę w bardzo trudnym dla niej czasie, związanym zarówno ze złą koniunkturą na rynkach światowych, jak i grożącymi karami za opóźnienia w realizowaniu inwestycji – m.in. gazoportu w Świnoujściu.

(JK)

Reklama

Komentarze

    Reklama