Reklama

Portal o energetyce

XX MSPO - Prezydent zapowiada nowelizację ustawy o zasadach finansowania armii

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział inicjatywę ustawodawczą związaną z finansowaniem Sił Zbrojnych RP. Liczy na poparcie opozycji.Podczas konferencji prasowej Prezydenta Bronisława Komorowskiego i szefa MON Tomasza Siemoniaka odbywającej się na XX MSPO w Kielcach padła deklaracja nowelizacji ustawy z 2001 roku, która "mimo zmian gabinetów zapewniła stabilne finansowanie i rozwój polskiej amii".

Minister Siemoniak poinformował, że "w następnych tygodniach należy spodziewać się istotnych decyzji w tej kwestii". Rząd i Prezydent są jednomyślni co do konieczności zmian, w tym powstania obrony przeciwpowietrznej i ram jej finansowania. Oba zagadnienia powinna zawierać znowelizowana ustawa.

Komorowski liczy na ogólnopartyjny konsensus w tej sprawie. Po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego przeprowadzi serię konsultacji z liderami wszystkich sejmowych partii.

Konferencję uzupełniły także zapowiedzi wrześniowego harmonogramu na przetarg śmigłowców dla polskiej armii oraz nowe regulacje offsetowe, których wymaga od naszego kraju Unia Europejska.

Piotr A. Maciążek

Komentarze