Wielka Brytania rezygnuje z pełnomocnika ds. klimatu

8 kwietnia 2016, 12:42

Dawid Cameron w wypowiedzi udzielonej dla The Guardian poinformował, że planuje zlikwidować urząd pełnomocnika ds. klimatu przy swoim rządzie. Wcześniej funkcję tą pełnił Gregory Baker, który sprawowanie urzędu zakończył w 2015 roku po zakończeniu szczytu klimatycznego.

Dawid Cameron poinformował, że urząd pełnomocnika ds. klimatu został utworzony na potrzeby Szczytu Klimatycznego i od początku miał zostać zlikwidowany po jego zakończeniu. Taka deklaracja wywołała falę krytyki brytyjskiego premiera. Opozycja podnosi, że słowa te świadczą o rezygnacji z ambicji bycia liderem w dziedzinie walki ze zmianą klimatu.

Członek gabinetu cieni odpowiedzialny za kwestie energetyczne i klimatyczne Clive Lewis powiedział, że „Pan Premier obiecywał walkę o zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie emisyjności węgla, rozwój energetyki wiatrowej. Teraz jednak nawet nie udaje, że robi coś w kierunku walki ze zmianą klimatu.”

Baker był lojalnym sojusznikiem Camerona od 2006 roku. Wcześniej pełnił również funkcję Ministra Energii i Klimatu w rządzie brytyjskiego premiera.

Zobacz także: Tobiszowski: Za pół roku nowa strategia energetyczna Polski

Zobacz także: Presja polityki klimatycznej - Polska stawia na biopaliwa

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Cayle
piątek, 29 kwietnia 2016, 22:35

A piece of eriiotudn unlike any other!

hehehe
piątek, 8 kwietnia 2016, 15:15

Jaką funkcję pełni "pełnomocnik ds klimatu"? Ma od klimatu pełnomocnictwo i może podejmować decyzje w sprawie temperatur, wiatru, zachmurzenia, wilgotności na terenie Wielkiej Brytanii? :-D

Shorty
środa, 4 maja 2016, 08:29

Weeeee, what a quick and easy sotiluon.

Tweets Energetyka24