Reklama

Gaz

Wiceprezes PGNiG dla Energetyka24: Uważnie obserwujemy ukraiński rynek

IMG_4219 2
IMG_4219 2

W rozmowie z portalem Energetyka24, Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG S.A. ds. Handlowych wypowiedział się na temat wyników spółki za pierwsze półrocze 2017, a także perspektyw dalszego eksportu gazu z Polski na Ukrainę.

To są dobre wyniki. Nasza EBITDA wzrosła o 1 mld złotych w tym pierwszym półroczu. W związku z tym trudno nie być zadowolonym. Rośnie też sprzedaż gazu. Jesteśmy coraz bardziej obecni na rynku gazowym i powiększamy tam swoje udziały. Jednocześnie w ogóle rynek gazowy rośnie jako taki, co widać po wynikach naszej dystrybucji – wzrost o 15-16% dystrybuowanego gazu to jest najlepszy obraz tego, jak rośnie rynek gazowy w Polsce. Dlatego też wyniki są bardzo zadowalające.

Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, PGNiG S.A.

Zobacz także: PGNiG: Zysk netto za pierwsze półrocze wyższy o 65%

Na rynku ukraińskim jesteśmy aktywni od zeszłego roku. Eksport gazu na Ukrainę cały czas trwa na stabilnym poziomie. Dodatkowo wygrywamy kolejne przetargi, jak na przykład na dostawy gazu do technicznego utrzymania ciśnienia w gazociągach ukraińskich. Są to więc już różne aktywności na rynku ukraińskim. Bardzo uważnie obserwujemy ten rynek i być może w przyszłości ogłosimy dalsze nasze aktywności na tym rynku.

Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, PGNiG S.A.

Komentarze