Reklama

Gaz

Wiceprezes Gaz-System dla Energetyka24: Do końca października "konkretne oferty" na Baltic Pipe

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele świata polityki i biznesu dyskutowali o sprawach kluczowych dla gospodarki Polski. Duża część rozmów dotyczyła branży energetycznej. Jednym z tematów była kwestia rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu i perspektywy realizacji projektu Baltic Pipe. Na ten temat wypowiedział się dla specjalnego wydania programu SKANEREnergetyka24 Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu Gaz-System.

Po roku 2022 chcemy być całkowicie przygotowani do odbioru gazu innego niż ze Wschodu. Obecne 5 mld m3 traktujemy jako za mało, ponieważ stosunkowo szybko i niedrogo możemy rozbudować terminal tak, żeby uzyskał moc regazyfikacji 7,5 mld m3. Więc robimy to poprzez dobudowanie dwóch regazyfikatorów do tej infrastruktury, która tam istnieje.

Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu Gaz-System

Zobacz także: Krótka historia pewnego gazoportu [KOMENTARZ]

 

Jesteśmy zdecydowanie optymistami po pierwszym etapie open season dla Baltic Pipe. Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo powstania tej inwestycji. Liczymy, że do końca października będziemy mieli już na stole konkretne oferty, które pozwolą nam wejść w kolejny etap jej realizacji.

Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu Gaz-System

Zobacz także: Open season to nie koniec polsko-duńskich negocjacji ws. kosztów Baltic Pipe [ANALIZA]

 

Reklama

Komentarze

    Reklama