• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Wiceprezes Energii: "Nie zawiedziemy się na PGG"

Fot. Energa
Fot. Energa

„Traktujemy tę inwestycję jako długofalową, w kluczowy dla polskiej energetyki segment. Jesteśmy przekonani, że jest ona na dłuższą metę opłacalna” - mówił Jacek Kościelniak, wiceprezes Energii ds. finansowych, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Wiceprezes Kościelniak dodał również, że PGG osiągnęła w ostatnim czasie lepsze wyniki finansowe, niż zakładano (dwa ostatnie miesiące na plusie), więc zdaniem Energii nie ma poważnego zagrożenia, że inwestycja okaże się nierentowna.

„Biorąc pod uwagę, że górnictwo to jest nasza perełka, nasze dobro narodowe, spodziewamy się wyższej stopy zwrotu, zwłaszcza  po oddaniu nowego bloku w Elektrowni Ostrołęka” - klarował wiceprezes Energii. Podkreślił również, że grupa blisko współpracuje z PGG, ponieważ ma z nią podpisany atrakcyjny kontrakt na dostawy surowca do swoich jednostek.

Wiceprezesowi Kościelniakowi wtórował Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych: „Decyzja bylła poprzedzona dogłębnymi analizami, wynika z nich ze jest to przedsięwzięcie długofalowe i rentowne - myślę, że nie będziemy tutaj zawiedzeni”.

Zobacz także: Specustawa górnicza z podpisem prezydenta

Zobacz także: NIK: Konieczne normy emisyjne dla przydomowych pieców

Komentarze