Reklama

Portal o energetyce

Wicekanclerz Gabriel zainteresowany polskimi postulatami ws. ETS

  • Jeden ze szczytów głów państw sygnatariuszy OUBZ- fot. oficjalna strona OUBZ
    Jeden ze szczytów głów państw sygnatariuszy OUBZ- fot. oficjalna strona OUBZ

Indywidualne spotkania poszczególnych polskich ministrów z odpowiednikami niemieckimi oraz posiedzenie plenarne w Urzędzie Kanclerskim pod przewodnictwem premier Beaty Szydło oraz kanclerz Angeli Merkel to główne wydarzenia tegorocznych polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych które odbyły się 22 czerwca 2016 r. w Berlinie. Wzięli w nim udział także przedstawiciele ministerstwa energii - Krzysztof Tchórzewski oraz Michał Kurtyka.

W ramach konsultacji minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Michał Kurtyka wzięli udział w spotkaniu z wicekanclerzem i zarazem ministrem gospodarki i energii Sigmarem Gabrielem oraz wiceministrem Rainerem Baake. Głównymi tematami rozmów były zasadnicze wyzwania polityki energetycznej Polski i Niemiec w kontekście uregulowań prawnych UE oraz bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego.

"Uwzględnienie specyfiki polskiego koszyka energetycznego jest bardzo ważne w kontekście toczących się na forum UE negocjacji ws. nowelizacji dyrektywy ws. Systemu Handlu Emisjami (ETS). Cieszę się, że wicekanclerz Gabriel ze zrozumieniem odniósł się do naszego postulatu" – podkreślił Minister Tchórzewski na posiedzeniu plenarnym rządów RP oraz RFN.

Zobacz także: W Berlinie o polityce klimatycznej UE

Zobacz także: PSE zaobserwowało rekordowe zapotrzebowanie na moc

Reklama

Komentarze

    Reklama