Dania: Budowa Baltic Pipe wstrzymana. Władze cofnęły pozwolenie

3 czerwca 2021, 19:12
Zrzut ekranu 2021-01-8 o 19.14.09
Fot. Pixabay

Duńskie władze cofnęły wydane w 2019 roku pozwolenie na budowę systemu Baltic Pipe.

Jak donosi rosyjski portal Ria Novosti, decyzją z 31 maja br. duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła wydane w 2019 roku pozwolenie na budowę gazociągu Baltic Pipe. Powodem ma być niedostateczne zbadanie wpływu tego projektu na ochronę dzikiej przyrody.

Taka decyzja Komisji oznacza, że budowa gazociągu musi zostać wstrzymana. Dotyczy ona lądowej części projektu, realizowanej na terytorium Danii przez spółkę Energienet.

Gazociąg Baltic Pipe ma umożliwić Polsce dostęp do gazu ze złóż norweskich.

KomentarzeLiczba komentarzy: 28
Starszy bosman
piątek, 4 czerwca 2021, 02:27

Ale o co chodzi? Wszystko jest w porządku. Przecież nasze polityczne orły oddały Duńczykom kawał spornego Bałtyku, żeby tylko tamci wstrzymali budowę gazociągu. No to wstrzymali.

Protadek
piątek, 4 czerwca 2021, 02:18

Dziękujemy naszym sojusznikom UE i NATO z Berlina ! Dla Polski obecna sytuacja to duże wyzwanie. Białorusini i Ukraińcy mogą porzucić jakąkolwiek nadzieję. Należy brać przykład z Turcji , jak prowadzić właściwą politykę zagraniczną.

mc.
piątek, 4 czerwca 2021, 01:29

Czy poza Rosjanami ktoś jeszcze podał taką wiadomość ?

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
piątek, 4 czerwca 2021, 00:54

Przyspieszyć z budową elektrowni jądrowych, wtedy takie ilości gazu nie będą nam potrzebne! Nie wolno transformacji energetycznej w Polsce opierać wyłącznie na wodorowych mirażach, czy tandemie OZE - gaz, bo jesteśmy wtedy narażeni na takie historie. A elektrownie jądrowe to pewna, dopracowana technologia i żadne rurociągi międzynarodowe nie są nam potrzebne do tego!

Niuniu
piątek, 4 czerwca 2021, 00:35

Faktycznie kol. df. Podziękuj Bajdenowi bo bez ns2 nie było by od kogo kupić gazu po 20922r. Jeśli oczywiście BP nie da się do tego czasu postawić. A swoją drogą trzeba być skrajnie naiwnym aby myśleć, że BP uda się bez problemu postawić. te same organizacje ekologiczne którym nie podoba się ruska rura na dnie Bałtyku równie negatywnie odnoszą się do wszelkich innych rur w tym Naszej. Będą protestować - to oczywiste. A co tam Pan Naimski - zapowiadał w kwietniu, że 1 maja zaczniemy układać Naszą rurę na dnie Bałtyku. Statki do tego wynajęte już płynęły. I co? Nie dopłynęły? Ile tej rury już ułożyliśmy?

Tweets Energetyka24