Wenezuela ogranicza dostawy ropy do USA. Zemsta za sankcje?

4 sierpnia 2017, 12:33
Fot. Cancillería del Ecuador / Flickr

Należące do państwa przedsiębiorstwo naftowe Petroleos de Venezuela znacząco ograniczyło dostawy ropy do Stanów Zjednoczonych - informuje agencja Reutera. Zbiega się to w czasie z sankcjami, które amerykański Departament Skarbu nałożył na wenezuelskiego prezydenta, Nicolasa Maduro.

Według analityków agencji wolumen eksportu ropy naftowej przez Petroleos de Venezuela do amerykańskiej spółki Citgo został zmniejszony z 230 tys. baryłek dziennie (zgodnie z zapisami umowy) do 120 tys. b/d.

Równocześnie odnotowano, że Wenezuelczycy ślą więcej „czarnego złota” do Rosji. Jest to związane z zawartym wiosną porozumieniem oraz spłatą długu zaciągniętego przez PDV.

Przypomnijmy, że po niedzielnych wyborach do Konstytuanty Departament Skarbu USA ogłosił objęcie Nicolasa Maduro sankcjami ekonomicznymi. Jego środki finansowe podlegające amerykańskiej jurysdykcji mają zostać zamrożone, zaś obywatele USA nie będa mogli prowadzić z nim żadnych interesów.

Zobacz także: PGNiG i Lotos szukają ropy w Zachodniopomorskiem

Zobacz także: Prezes Rosnieftu: Sankcje najbardziej uderzają w Trumpa

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Marek
środa, 9 sierpnia 2017, 18:12

Ropę wysyłają tam , gdzie chcą. To niepodległe państwo. Mają wysyłąć do USA - swojego wroga, który montuje kolejną "rewolucje' i chce obalić kolejna, legalną włądzę? PS proszę o dodanie tego komentarza, nie jestem robotem, komentarz jest zgodny z regulaminem. Dobieranie komentarzy, cenzura ma na celu stworzenia pozorów myślenia zgodnego z zamierzeniami autora. Takie postępowanie jest NIEZGODNE z polskim prawem.

Tweets Energetyka24