• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

W Lublinie o patriotyzmie gospodarczym [PATRONAT]

Fot. www.blok5i6.pl
Fot. www.blok5i6.pl

W dniach 20 – 21 marca 2017 roku w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z inicjatywy byłego Ministra Skarbu Państwa – Włodzimierza Karpińskiego, Posła na Sejm RP odbędzie się I Studenckie Forum Biznesu. Do współorganizacji wydarzenia obok Posła Karpińskiego oraz KULu przystąpiły Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji i Politechnika Lubelska. Patronat medialny nad Forum objęły: Lubelska.TV, Akademickie Radio Centrum, Dziennik Wschodni oraz portal Energetyka24.

Pierwszy dzień Forum to spotkanie eksperckie, w ramach którego studenci będą mogli uczestniczyć w dwóch debatach oraz dwóch wykładach. Odbędzie się ono w godzinach 10-16 w auli C-1031 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. „Quo vadis Polonia? – czyli o polskiej gospodarce, przemyśle i spółkach skarbu słów kilka” to temat przewodni pierwszego panelu, w którym udział wezmą dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, dr inż. Robert Pietrzyk – dziekan wydziału Informatyki i Transportu WSEI, Prof. Dr hab. Andrzej Stanisławek – Przewodniczący Senackiej Komisji ds. Gospodarki Narodowej i Innowacji oraz Włodzimierz Karpiński – Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Drugi panel ekspercki dotyczyć będzie akademickiego spojrzenia na „Nowoczesny Patriotyzm Gospodarczy” w wykonaniu profesorów 4 Uczelni współorganizujących – Prof. Dr hab. Mariana Żukowskiego (KUL), Prof. Dr hab. Macieja Bałtowskiego (UMCS), dr hab. Andrzeja Cwynara (WSEI) oraz dr hab. Inż. Artura Paździora, prof. PL. O karierze oraz rozwoju osobistym opowie Prezes Zarządu DSA Investment Pan Kamil Krążek. Swoją obecnością spotkanie uświetni Jego Ekscelencja Prof. Jerzy Buzek, b. Prezes Rady Ministrów oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w prelekcji dot. „Przyszłości Unii Europejskiej w obliczu Brexitu, kryzysu imigracyjnego i agresywnej polityki rosyjskiej”.

Drugiego dnia  dla studentów przewidziane są szeregi szkoleń, warsztatów oraz prelekcji organizowane przez UMCS, PL oraz WSEI. Szczegóły tych wydarzeń w załączeniu do niniejszej notatki.

Ideą forum jest budowanie możliwości spotkania studentów z menadżerami życia gospodarczego, decydentami politycznymi, profesorami zajmującymi się tematyką biznesową oraz PRowcami i samorządowcami. Poprzez debaty, prelekcje i szkolenia ludzie młodzi będą mieli możliwość zaznajomienia się z aktualnymi problemami, które stoją przed polską gospodarką, przemysłem i rynkiem finansowym, energetycznym oraz kapitałowym. Będzie to także okazja do wymiany doświadczeń oraz dokształcenia wiedzy i umiejętności praktycznych takich jak między innymi – pracy z kamerą, czy pozyskiwania i obsługi funduszy europejskich.

Pomysł na organizację wydarzenia pojawił się podczas pracy Ministra Włodzimierza Karpińskiego nad programem stażowym dla najlepszych studentów w Polsce w spółkach Skarbu Państwa. Planowane są kolejne odsłony tego wydarzenia w przyszłości skupiające się na bardziej szczegółowych aspektach biznesu.

Zobacz także: SKANER Energetyka24: Polska zbuduje atom - w tym roku przetarg technologiczny, budowa siłowni w 10 lat

Zobacz także: Energa i PSE podpisały porozumienie ws. współpracy Zespołów CERT

Komentarze