Reklama

Górnictwo

UOKIK: Wpłynął wniosek ws. nabycia KWK "Brzeszcze"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że 29 października 2015 roku otrzymał wniosek ws. zakupu KWK „Brzeszcze” przez Tauron.

UOKiK podaje, że zgłoszenie dotyczy zamiaru koncentracji przedsiębiorców, polegającej na nabyciu części mienia należącego do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Przedmiotem transakcji jest oznaczona część wspomnianego już zakładu górniczego, w skład której wchodzą składniki materialne i niematerialne wykorzystywane do wydobycia, produkcji i zbywania węgla kamiennego oraz metanu jako kopaliny towarzyszącej. 

Przypomnijmy, że 19 października br. w obecności ministra skarbu państwa Andrzeja Czerwińskiego, RSG (obecnie NBGT) oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń podpisały przedwstępną warunkową umowę sprzedaży aktywów KWK „Brzeszcze”. Do finalizacji transakcji potrzebne jest uzyskanie niezbędnych zgód korporacyjnych i UOKiK oraz decyzji Ministerstwa Środowiska o przeniesieniu koncesji. W przyszłości, po wdrożeniu programu naprawczego, zostaną podjęte działania, które doprowadzą do połączenia tego podmiotu ze spółką Tauron Wydobycie, do której należą obecnie Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie.

Zobacz także: Konsolidacja Enei i Energi odmrozi projekt Ostrołęka?

Zobacz także: Zaniechania źródłem kryzysu w górnictwie

Reklama

Komentarze

    Reklama