• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Unimot rozwija działalność

Fot. Unimot
Fot. Unimot

Grupa Unimot w I kwartale 2017 r. zwiększyła przychody o 75% kwartał do kwartału oraz realizowała cele emisji akcji serii J: rozwój działalności handlowej paliwami, zawarcie pierwszych umów dotyczących prowadzenia stacji benzynowych pod marką AVIA oraz uruchomienie aplikacji Tankuj24 do detalicznej sprzedaży paliw w trybie on-line.

Pierwszy kwartał 2017 r. był dla Unimot bardzo udany. W lutym br. Spółka przeprowadziła z sukcesem publiczną emisję akcji serii J, w wyniku której pozyskała 96,6 mln zł (netto). Jeden z podstawowych celów emisyjnych, jakim było zwiększenie przychodów ze sprzedaży oleju napędowego, został zrealizowany. W I kwartale 2017 r. Grupa zanotowała wzrost przychodów o 75% w stosunku do I kwartału roku 2016 i zanotowała zysk netto na poziomie 7,94 mln zł.  

„Dodatkowy kapitał zwiększył istotnie płynność Spółki oraz nasze możliwości zakupowe. Umożliwia to zamawianie jeszcze większych ilości paliwa niż w roku ubiegłym” – powiedział Robert Brzozowski Prezes Zarządu Unimot S.A. „Wpływ na zwiększenie sprzedaży miało także uruchomienie w marcu br. systemu elektronicznego zamawiania produktów paliwowych o nazwie e-Zamówienia. Nowe rozwiązanie umożliwia klientom składanie elektronicznych zamówień na zakup oleju napędowego oraz integruje system zamówień z operatorami baz paliwowych” – dodaje Prezes Brzozowski.

Zobacz także: Nowy dyrektor ds. relacji inwestorskich w spółce UNIMOT S.A.

Ważnym wydarzeniem dla Spółki było również podpisanie w lutym br. listu intencyjnego z firmą energetyczną ALPIQ A.G., z siedzibą w Szwajcarii. W liście intencyjnym strony ustaliły warunki oraz harmonogram działań zmierzających do podpisania umowy o współpracy w zakresie wspólnego rozwijania sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, z wykorzystaniem tradycyjnych kanałów sprzedaży oraz innowacyjnego kanału e-commerce. Strony nie wykluczają inwestycji kapitałowej ALPIQ A.G. w spółkę zależną Emitenta, należącą do Grupy Unimot, lub też utworzenia wspólnej spółki celowej, przeznaczonej do realizacji zamierzonych przedsięwzięć.

Istotne wydarzenia po dacie bilansowej

W raporcie kwartalnym Unimot informuje także o kilku istotnych wydarzeniach, które miały miejsce po dacie bilansowej. Dnia 17 maja 2017 r. Spółka uruchomiła aplikację mobilną o nazwie Tankuj24, która była jednym z celów ostatniej emisji akcji. Aplikacja umożliwia polskim kierowcom zakup paliwa w cenach bardziej korzystnych niż na tradycyjnych stacjach paliw. Od momentu startu aplikacja jest dostępna do pobrania na smartfony i tablety w marketach z aplikacjami Google Play i AppStore.

„Zainteresowanie aplikacją jest ogromne; już po tygodniu obecności na rynku znalazła się ona w Top10 najczęściej pobieranych aplikacji zakupowych w polskim Google Play” – twierdzi Prezes Unimot. Potencjał aplikacji dostrzegła także branża paliwowa, przyznając jej nagrodę publiczności na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw, które odbywały się w maju w Warszawie w hali EXPO XXI.

Kolejne istotne wydarzenia to podpisanie 5 umów na otwarcie pierwszych w Polsce stacji paliw pod marką AVIA. Już w czerwcu nastąpi uruchomienie trzech z nich w miejscowościach: Józefów, Łomża, Turek, kolejne w Warszawie i Granowie będą otwierane sukcesywnie.

Dodatkowo, aby podkreślić swoją dominującą pozycję na rynku hurtowym wśród niezależnych importerów paliw, 5 kwietnia br. Unimot ogłosił własną cenę SPOT dla oleju napędowego. Cena Unimot SPOT jest rzeczywistym odzwierciedleniem sytuacji na rynku oleju napędowego i powstaje w oparciu o aktualną cenę z giełdy londyńskiej.

kn/PAP

Komentarze