Reklama

Górnictwo

Trzy scenariusze dla KHW. ,,Szanse na zachowanie samodzielności są minimalne”

Jak pisze na łamach Dziennika Gazety Prawnej Karolina Baca-Pogorzelska, państwowy Katowicki Holding Węglowy stanął przed wyborem jednej z trzech dostępnych opcji: połączenie z Polską Grupą Górniczą, ewentualnie z Węglokoksem lub upadłość. Ministerstwo Energii, które występuje jako przedstawiciel właściciela KHW, zakomunikowało, że podejmie decyzję po „zbadaniu na ile i które z możliwych rozwiązań będzie dopinało się finansowo”.

Połączenie KHW z innymi podmiotami było rozważane już wcześniej, kiedy to skurczyła się liczba kopalń wchodzących w jego skład.  Obecnie w Holdingu działają cztery zakłady, z których dwa wkrótce przestaną wydobywać węgiel.

W poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski spotkali się w Katowicach z zarządem i stroną społeczną holdingu. Ustalono, że do uzyskania stabilności KHW nie wystarczy dokapitalizowanie i porozumienie z bankami; potrzebne są też inne działania po stronie spółki, m.in. w zakresie tempa restrukturyzacji i inwestycji.

Zobacz także: Trwa walka o stabilność KHW. 700 mln zł nie wystarczy?

Reklama

Komentarze

    Reklama