• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Tesla prezentuje najszybszy elektryczny samochód na świecie

Koncern Elona Muska zaprezentował nową Teslę Model S P100D, która zdaniem producenta jest jednym najszybszych samochodów na świecie. Od innych różni ją jednak to, że posiada napęd na cztery koła i jest w stanie pomieścić pięć dorosłych osób oraz dwoje dzieci.

W świetle komunikatu przesłanego mediom przez Teslę, model S P100D pod kątem przyspieszenia jest trzecim najszybszym samochodem, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Od 0 do 60 mp/h (ok. 96-97 km) rozpędza się w 2,5 sekundy - oczywiście z zastrzeżeniem, że jest to możliwe przy wykorzystaniu pełnej mocy oraz w ściśle określonych warunkach.

Na szczególną uwagę zasługuje nowy, bardziej pojemny, akumulator modelu S P100D - bateria 100 kWh zwiększa zasięg samochodu do ok. 613 km. Oznacza to, że po raz pierwszy udało się przekroczyć barierę 300 mil i wyprodukować pojazd, który pozostawia elektryczną konkurencję zdecydowanie w tyle. 

Tesla informuje, że większy akumulator jest także dostępny dla modelu X - najszybszego SUV-a na świecie. Po jego zastosowaniu przyspieszenie do 60 mp/h wynosić ma 2,9 sekundy, a zasięg 542 kilometry.

Zobacz także: Energa uruchomiła Platformę Ofert Indeksowanych

Zobacz także: Poroszenko: Polacy pomogli przełamać energetyczny szantaż Rosji

Komentarze