• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Tesla bije własne rekordy. Trasa Nowy Jork - Los Angeles pokonana w 50 godzin

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Tesla Model 3 to samochód elektryczny, który pokonał trasę z Los Angeles do Nowego Jorku w rekordowym czasie 50 godzin, 16 minut i 32 sekund. Z racji wyjątkowo niskich temperatur, trasa okazała się również testem na wytrzymałość auta w trudnych warunkach - podał serwis The Verge.

Dziennikarz serwisu internetowego The Drive, Alex Roy, już wcześniej testował samochody elektryczne Tesli na tej samej trasie celem sprawdzenia, w jakim czasie są w stanie pokonać wynoszącą ponad 4,4 tys. kilometrów odległość między Los Angeles a Nowym Jorkiem w porównaniu z samochodami spalinowymi.

Wraz z właścicielem auta z nowej serii Tesli - Model 3, Danielem Zorrillą, Roy wyruszył w trasę z Redondo Beach niedaleko Los Angeles w Kalifornii. Celem podróży był parking znajdujący się na nowojorskim Manhattanie, niedaleko Empire State Building.

Test wypadł korzystnie dla nowego auta Tesli; Roy poprawił wynik, który w 2016 roku osiągnął pokonując tę samą trasę samochodem z serii Model S, o około pięć godzin.

W czasie podróży dziennikarz informował o przebiegu jazdy na Twitterze. Szczególną uwagę poświęcił trudnym warunkom pogodowym związanym z rekordowymi mrozami, które utrzymywały się przez większą część trasy.

Według jego obserwacji, niskie temperatury mają znaczący i negatywny wpływ na wydajność Modelu 3 od Tesli; użycie ogrzewania wewnątrz pojazdu wpływa na zmniejszenie odległości, którą auto może pokonać na jednym ładowaniu baterii.

Roy poinformował też, że podczas pokonywania całej trasy wspólnie z Zorrillą wydali około 100 dolarów na ładowanie za pomocą sieci publicznych ładowarek Supercharger, które udostępnia Tesla na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Poznań stawia na autobusy elektryczne

jw/PAP

Komentarze