Tchórzewski: "Program atomowy będzie kontynuowany"

20 stycznia 2016, 14:03

Minister Krzysztof Tchórzewski zapowiedział dzisiaj kontynuację polskiego projektu atomowego - choć trudno w tej chwili mówić o jego zakresie i szczegółowych uwarunkowaniach.

Szef resortu energii opisując perspektywy krajowego sektora elektroenergetycznego zadeklarował, że „będzie kontynuowany” program, którego celem jest budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Krzysztof Tchórzewski dodał równocześnie, że trudno obecnie mówić o zakresie inwestycji, ponieważ istnieją znaczne rozbieżności m.in. w kwestii wyceny - kwoty wahają się tutaj w zakresie 30 - 50 miliardów zł.

Zobacz także: Świrski: Przyszłością atomu są małe reaktory

Zobacz także: Francja deklaruje wsparcie dla polskiego atomu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
atomek BUM!
środa, 20 stycznia 2016, 17:56

To straszne! Najlepiej aby elektrownia atomowa powstała na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Rozum i racjonalne myślenie samo wróci do tych pustych łbów nie wiedzących jakie są skutki awarii któr na pewno będą miały miejsce. Skąd to wiem? Z życia! Pracuje przy różnego rodzaju urządzeniach automatycznych.

obywatel
środa, 20 stycznia 2016, 15:25

"...trudno w tej chwili mówić o jego zakresie i szczegółowych uwarunkowaniach." To znaczy, że dotąd nie zrobiono nic. Wszyscy urzędnicy odpowiedzialni w poprzednich latach za program atomowy powinni stanąć przed sądem!

Boruta
czwartek, 21 stycznia 2016, 18:22

Debilizmu ciąg dalszy.

Tweets Energetyka24