Reklama

Gaz

Tchórzewski: Konieczne inwestycje w nowe bloki energetyczne

”Zapotrzebowanie na energię elektryczną powinno być przede wszystkim zaspakajane w oparciu o krajowe źródła i surowce energetyczne, po cenie akceptowalnej dla gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych” – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji Energi@21 w Poznaniu 10 maja 2016 r. 

Minister Tchórzewski podkreślił, że w obliczu wyzwań takich jak konieczność modernizacji sektora energetycznego z powodu zaostrzenia standardów emisyjnych dla zanieczyszczeń innych niż dwutlenek węgla, zobowiązania wynikające z pakietu klimatyczno-energetycznego oraz z unijnej polityki środowiskowej czy postępujący proces zakończenia budowy rynku wewnętrznego energii, konieczne jest przeprowadzenie znacznych inwestycji w sektorze. Zaznaczył, że chodzi zarówno o modernizację istniejącej infrastruktury, jak i budowę nowej.

"Konieczne są inwestycje w nowe bloki energetyczne, w OZE, rozbudowę i modernizację infrastruktury przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz sieci dystrybucyjnych ciepła dla konsumentów" - wymienił minister Tchórzewski. Dodał, że w tym kontekście istotne jest również poszukiwanie nowych metod magazynowania energii oraz rozwijanie innowacyjnych technologii z obszaru energii.

Zobacz także: Nierada: Debata w PE to nie koniec gry o Nord Stream II

Zobacz także: Energa poważnie zwiększa wydatki inwestycyjne

Reklama

Komentarze

    Reklama