Reklama

Elektroenergetyka

Tauron zmodernizuje Elektrownię Łagisza

Fot. Tauron
Fot. Tauron

Blok 460 MW w Elektrowni Łagisza zostanie zmodernizowany pod kątem efektywnego wykorzystania ciepła powstającego w procesie produkcji energii elektrycznej, czyli lepszego wykorzystania energii w paliwie pierwotnym poprzez produkcję w kogeneracji.

W wyniku wdrożenia tego projektu blok w Elektrowni Łagisza, oprócz produkcji energii elektrycznej, będzie obsługiwał rynek dostaw ciepła o mocy około 250 MWt, zabezpieczając potrzeby związane z ogrzewaniem mieszkańców Będzina i Sosnowca. Zmodernizowane źródło w Łagiszy będzie mogło dostarczać ciepło już w 2019 roku.

„Projekt prowadzony w Elektrowni Łagisza to jeden z efektów zarządzania procesowego w Grupie Tauron.  Spółki z Grupy współpracują w zakresie bezpiecznych, stabilnych i pewnych dostaw ciepła. TAURON Wytwarzanie będzie producentem ciepła, a TAURON Ciepło dystrybutorem oraz dostawcą ciepła do klientów. Przedsięwzięcie to  jest zgodne ze strategią Grupy  zakładającą efektywną współpracę jej spółek w obszarze ciepła począwszy od momentu wydobycia węgla, poprzez produkcję ciepła, aż do jego dostaw sieciami przesyłowymi” – mówi Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Zobacz także: Tauron nie będzie zapewniał bezpieczeństwa energetycznego RP

kn/Tauron

Reklama

Komentarze

    Reklama