Reklama

Górnictwo

Tauron publikuje dane na temat realizacji kluczowych inwestycji

  • Fot. J.Sabak
    Fot. J.Sabak
  • Fot. Piotr Łysakowski, źródło: Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem RP
    Fot. Piotr Łysakowski, źródło: Biuro ds. Programu Zostań Żołnierzem RP

Tauron opublikował zestawienie, w którym informuje o stanie prac przy realizacji kluczowych projektów. Należą do nich m.in. budowa dużego  bloku węglowego w Elektrowni Jaworzno III oraz inwestycje w górnictwie.

„Tauron prowadzi strategiczne projekty praktycznie we wszystkich obszarach biznesowych - od wydobycia, przez dystrybucję, wytwarzanie, po obsługę klienta. Naszymi priorytetami są odbudowa mocy wytwórczych, modernizacja i odtworzenie majątku sieciowego oraz zabezpieczenie dostaw paliwa w ramach Grupy” – mówi Jerzy Kurella, prezes zarządu koncernu.

Poszczególne inwestycje zostały opisane w „Strategii Korporacyjnej dla Grupy Tauron na lata 2014-2017 z perspektywą do roku 2023”. Są one finansowane ze środków własnych i zewnętrznych. Według informacji prezentowanych przez spółkę, celem planowanego na listopad podniesienia kapitału jest wsparcie tego programu. 

Fot. Tauron

W opinii przedstawicieli firmy przyjęta w 2014 r. strategia korporacyjna uwzględnia zmieniające się realia regulacyjne, rynkowe, trendy w energetyce oraz określa główne kierunki inwestycyjne dla poszczególnych obszarów działalności grupy. Łączne planowane nakłady inwestycyjne w latach 2014-2023 wyniosą ok. 37 mld zł. W okresie 2014 r. – I poł. 2015 r. zrealizowano inwestycje o łącznej wartości prawie 5 mld zł - większość w obszarach dystrybucji i wytwarzania.

Zobacz także: Skarb Państwa dokapitalizuje Tauron - w tle przejęcie KWK "Brzeszcze"

Zobacz także: Katowicki Holding Węglowy redukuje zatrudnienie

Reklama

Komentarze

    Reklama