Reklama

Elektroenergetyka

Tauron dostarczy prądu administracji rządowej

Fot. Tauron
Fot. Tauron

Tauron wygrał przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. W ciągu dwóch lat dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226 818 MWh energii elektrycznej.

W przetargu startowało 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 60 121 592,69 zł, złożył Tauron Sprzedaż. To kolejna wygrana Taurona w istotnym przetargu publicznym na dostawę energii elektrycznej. 

„Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona. To kolejny krok w budowie naszego portfolia klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju. Mimo wszystko ten sukces nie zwalnia nas z dalszych usilnych działań w kierunku budowania oferty nowoczesnego i konkurencyjnego dostawcy energii” - mówi Filip Grzegorczyk prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Zobacz także: Kulisy pozwu przeciwko Tauronowi. ,,Dziwny zwrot"naraził Polskę na miliardowe straty? [KOMENTARZ]

Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku TAURON będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej. Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej. 

„Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej TAURONA. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych Tauron" - podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

W 2016 r. Tauron brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji. Tauron uzyskał również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 r. Tauron obsłużył ponad 200 postępowań i ponownie jest liderem w ilości wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.

KN/Tauron

Komentarze