Reklama

Górnictwo

Szydło: Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość Polski

Fot. Węglokoks
Fot. Węglokoks

Premier Beata Szydło i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotkali się z przedstawicielami zarządów Węglokoks S.A. i Huty Łabędy S.A. podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach (29.08-01.09.2017r.). Przedstawiciele rządu wzięli udział w uroczystym otwarciu tego największego w Europie wydarzenia poświęconego górnictwu.

„Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość gospodarki Polski” - mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia. „Chcemy budować polską energetykę, polską gospodarkę w oparciu o bezpieczny mix energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będzie miał niezwykle istotne miejsce. Tak się dzieje i tak się będzie działo przez kolejne miesiące i lata, bo ta reforma cały czas trwa. Weszła w nowy etap. Myślimy o budowaniu nowych technologii węglowych, o nowoczesnym górnictwie. Do tego potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań, a tych w polskiej myśli technologicznej nie brakuje” – wyjaśniała Premier Beata Szydło.

Obecny na targach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski przypomniał, że jeszcze w 2015 roku polskie górnictwo stało nad przepaścią, a teraz jego sytuacja zmieniła się diametralnie.

„Myślę, że ten rok, nie tylko jeśli chodzi o wyniki, ale również plany inwestycyjne, pokaże, że górnictwo wstało z kolan i zaczyna zajmować właściwe miejsce w strukturze przemysłowej Polski” – dodał wiceminister Tobiszowski.

Organizowane przez Polską Technikę Górniczą Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się co dwa lata. Huta Łabędy z Grupy Kapitałowej Węglokoks uczestniczy w nich od ponad 20 lat.

Zobacz także: Politycy zdewastowali polskie górnictwo. "Restrukturyzacja jak tani film klasy B" [ANALIZA]

kn/Węglokoks

Komentarze (3)

  1. src

    Brawo Szydło!

  2. madafaka

    "Przyszłość...itd, itd...Czyli tzw. kiszka. Inni będą wdrażać jakieś super, hiper, ekstra, mega technologie, a my będziemy utrzymywać związki i kopidołów. Pogratulować - ''Dobra Zmiana'' czyli ''Dobra Szychta'', he, he, he...

  3. HM

    "Przyszłość polskiego górnictwa to przyszłość Polski" - czyli Polska nie ma przyszłości?