Reklama

Gaz

Szydło: Dywersyfikacja źródeł energii to poważne wyzwanie

  • Fot. Space24.pl
    Fot. Space24.pl

Kryzys migracyjny w Europie, bezpieczeństwo energetyczne i sytuacja Polaków mieszkających w Norwegii – to główne tematy rozmów polskiej premier w Oslo. „Wierzę, że nasza współpraca będzie układała się jak najlepiej” – podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z norweską premier Erną Solberg.

Gospodarka: dywersyfikacja źródeł energii  

“Bardzo poważnie traktujemy wyzwanie, które teraz stoi przed Polską, czyli dywersyfikację źródeł energii” – mówiła premier Beata Szydło. Dodała, że Polska jest państwem, którego gospodarka jeszcze przez wiele lat będzie opierać się na węglu. Jednocześnie, poszukiwane są inne możliwości pozyskiwania energii i jak stwierdziła premier  “inwestycja w Szelfie Norweskim jest w naszej ocenie dobrą drogą.”  

Budowa gazociągu z Morza Północnego do Polski

Beata Szydło powiedziała na konferencji prasowej, że polskie władze popierają projekt budowy gazociągu z Norwegii, gdyż jest on ważny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Przypomniała, ze inwestycja była dwukrotnie planowana, jednak ostatecznie jej nie zrealizowano. Beata Szydło zapowiedziała, że rząd zrobi wszystko, by stworzyć dobry klimat do tego, by inwestycję udało się przeprowadzić.

Wizyta premier Beaty Szydło w Oslo odbywała się na zaproszenie strony norweskiej.

Zobacz także: Tchórzewski: Nord Stream II zwiększy uzależnienie od rosyjskiego gazu

Zobacz także: Rosyjsko-austriackie rozmowy o Nord Stream II

Reklama

Komentarze

    Reklama