Reklama

Nowelizacja umożliwia Prezesowi URE ogłoszenie kolejnych przetargów na podstawie obowiązującej dotychczas ustawy o efektywności energetycznej, z zastrzeżeniem, że ostatni przetarg zostanie ogłoszony w 2016 roku. 

Ponadto przyjęto, iż na potrzeby obliczania ilości energii pierwotnej odpowiadającej wartości świadectwa uzyskanego i przedstawionego do umorzenia, wskaźnik procentowy za rok 2016 będzie wynosić 1,5%.

Konieczność utrzymania w mocy przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia  2011 roku o efektywności energetycznej związana jest bezpośrednio z postępowaniem Komisji Europejskiej, która w dniu 21 października tego roku, wezwała Polskę do wdrożenia do prawa krajowego przepisów dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej. Przedłużenie obowiązywania dotychczasowego systemu wsparcia efektywności energetycznej wynika z braku nowej regulacji, która nie została ostatecznie uzgodniona.

Termin wejście w życie ustawy został określony na dzień 31 grudnia 2015r.

Autorką komentarza jest mec. Karolina Lorenc, Praktyka Legislacji i Działalności Regulowanej, Elżanowski Cherka & Wąsowski Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa.

Zobacz także: Zakończono kolejny etap budowy elektrociepłowni w Kędzierzynie-Koźlu

Zobacz także: URE: Ceny energii elektrycznej w 2016 r. będą niższe

Reklama
Reklama

Komentarze