• Partner główny
    Logo Orlen

Gaz

Rosyjsko-wenezuelskie spotkanie na szczycie. Cel: zamrozić cenę ropy

Wenezuelski Minister Ropy Naftowej Eulogio del Pino i Minister Spraw Zagranicznych Delsey Rodriguez planują we wrześniu odwiedzić Moskwę. Celem spotkania mają być rozmowy dotyczące zamrożenia ceny ropy naftowej.

Informację przekazała agencja RIA Novosti. Moskwa stanowi kolejny przystanek w serii wyjazdów wenezuelskiego ministra ropy. Do tej pory udało mu się już odwiedzić Iran, Katar, Indie i Arabię Saudyjską. Eulogio del Pino spotyka się zarówno z krajami zrzeszonymi w OPEC, jak i z tymi z poza kartelu. Wenezuela jest zdeterminowana do podniesienia ceny ropy do poziomu 70 dolarów. Władze tego kraju uważają, że uratowanie ich gospodarki powinno odbyć się w ten właśnie sposób.

"Istnieje możliwość, że Minister Rodriguez i minister del Pino odwiedzą Moskwę we wrześniu. Możliwe jest, że spotkanie odbędzie się po nieformalnym szczycie krajów OPEC w Algierii" przekazał informator RIA Novosti.

Zainteresowanie zamrożeniem produkcji ropy wyraziły już Katar i Rijad. Khalid al Falih - Minister Energetyki, Przemysłu i Zasobów Mineralnych Arabii Saudyjskiej powiedział w zeszłym tygodniu, że jego kraj może wziąć udział w skoordynowanych działaniach OPEC i innych krajów eksportujących ropę naftową aby "pomóc w równoważeniu rynku". Z kolei Minister Energii Kataru Mohammed bin Saleh al-Sada pierwszy ogłosił, że spotkanie ma się odbyć w Algierze i że jego kraj weźmie w nim udział.

Zobacz także: POPiHN: Rośnie popyt na paliwa ciekłe

Zobacz także: Lotos Kolej wozi paliwo dla Wojska Polskiego

Komentarze