Gaz

Rosyjski lobbing w KE. "Nord Stream 2 i Turkish Stream"

Minister Energii Federacji Rosyjskiej Aleksander Nowak ma spotkać się z Maroszem Szewczowiczem - Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej. Tematem rozmów ma być przyszłość rosyjskich projektów energetycznych w Europie: Nord Stream 2 i Turkish Stream.

"Będziemy omawiać wszystkie kwestie związane z energią: elektrycznością, ropą naftową, gazem, budową infrastruktury rurociągowej, takiej jak Nord Stream 2 i Turkish Stream" powiedział dziennikarzom rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak.

Wcześniej przedstawiciel rosyjskiego rządu informował, że spotkanie z Wiceprzewodniczącym Komisji Maroszem Szewczowiczem ma odbyć się pod koniec września lub na początku października. Nie jest jeszcze znany jego ostateczny termin.

Komisja Europejska informowała wcześniej, że Marosz Szewczowicz planuje odwiedzić kijów 2, a Moskwę w dniach 11-12 września. Jednym z tematów spotkania ma być możliwość trójstronnych negocjacji gazowych, z udziałem przedstawicieli Rosji, Komisji Europejskiej i Ukrainy. Jednak 30 sierpnia Wiceprzewodniczący Komisji poinformował, że termin spotkania nie został jeszcze ustalony.

Zobacz także: Amerykańskie sankcje ponownie uderzają w Gazprom

Zobacz także: Wsparcie rządu kluczowe dla zawarcia umowy gazowej PGNiG i PGE

Komentarze