Reklama

Ropa

Rosja weźmie udział w spotkaniu ekspertów OPEC

Aleksander Nowak zadeklarował, że przedstawiciele Rosji mogą wziąć udział w spotkaniu ekspertów OPEC, które odbędzie się 3 grudnia br.

„Przedstawiciele Ministerstwa Energetyki Federacji Rosyjskiej nie będą uczestniczyć w szczycie OPEC, który odbędzie się 4 grudnia w Wiedniu. Otrzymaliśmy natomiast zaproszenie na eksperckie spotkanie, które będzie miało miejscew przeddzień szczytu” - poinformował Nowak. 

Rosyjski Minister Energetyki dodał, że pomysł eksperckiego spotkania pojawił się podczas wspólnych rozmów Rosji i krajów OPEC, które miały miejsce w październiku. Minister nadmienił, iż uznaje za mało prawdopodobne, aby kartel zdecydował się obniżyć produkcję ropy naftowej.

W tym kontekście warto mieć na uwadze, że Federacja Rosyjska ma coraz większe problemy finansowe związane z niskimi cenami ropy, które wymogły konieczność nowelizacji reguły budżetowej. Perspektywa odwrócenia tej tendencji jest obecnie bardzo odległa, dlatego Moskwa staje przed koniecznością dokonania zmian w swojej polityce gospodarczej. Zacieśnienie relacji z OPEC może stanowić dla FR szansę, pozwalającą oddziaływać na jego funkcjonowanie.

Zobacz także: Reorganizacja czeskich aktywów Orlenu

Zobacz także: UE nie chce "płacić Ukrainą" za sojusz przeciwko ISIS

Reklama

Komentarze

    Reklama