Reklama

Ropa

Wzrost zapasów przerywa passę cen ropy

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ceny ropy na giełdach paliw wahają się w reakcji na zwiększenie się amerykańskich zapasów surowca - na razie więc mamy przerwę we wzrostach na rynkach paliw - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na I na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,49 USD, po zniżce ceny o 0,27 proc.

Ropa Brent w dostawach na II na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 50,60 USD za baryłkę, niżej o 0,32 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 1,97 mln baryłek.

To już drugi z kolei tydzień ze zwyżką zapasów surowca w USA.

image

 

W środę oficjalne wyliczenia poda po 16.30 Departament Energii (DoE).

Ceny ropy rosły podczas poprzednich sesji na fali optymizmu, że wprowadzanie szczepionek na Covid-19 przyczyni się do szybkiego ożywienia globalnego popytu na paliwa.

"Jednak istnieje ogromne ryzyko dla rajdu +szczepionkowego+, jesteśmy już u szczytu optymizmu związanego ze szczepionkami" - uważa Michael McCarthy, główny strateg rynku w CMC Markets.

Ropa na NYMEX w N.Jorku zdrożała w ciągu poprzednich 2 sesji o 2,3 proc. Surowiec we wtorek był wyceniany najwyżej od lutego 2020 r.

Źródło:PAP

Komentarze