Reklama

Wiadomości

Zmiana kierownictwa PERN. Jest nowy prezes

Autor. mat. prasowe / PERN

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało w poniedziałek na prezesa spółki Daniela Świętochowskiego, a na wiceprezesa Piotra Gryskę. Na stanowiskach wiceprezesów PERN pozostali Marcin Giemza oraz jako reprezentant załogi Zdzisław Koper – podała spółka w komunikacie.

Dotychczas Daniel Świętochowski był dyrektorem pionu handlowego, natomiast Piotr Gryska pełnił wcześniej funkcję kierownika działu zgodności.

„Przed PERN stoją ciekawe i ambitne wyzwania. Pamiętając o naszej podstawowej misji, dbaniu o bezpieczeństwo energetyczne państwa, musimy odpowiadać na zmiany i trendy rynkowe” – powiedział Świętochowski, cytowany w poniedziałkowym komunikacie spółki. Nowy prezes podkreślił przy tym: „Mamy doświadczoną i ambitną kadrę oraz potencjał, które pozwolą PERN odpowiedzieć na wyzwania przyszłości”.

Reklama

PERN informował wcześniej, że 2 maja ówczesny prezes spółki Mirosław Skowron złożył rezygnację. Nie podano wówczas powodów tej decyzji.

PERN z siedzibą w Płocku (Mazowieckie) to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który odpowiada za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech - Schwedt i Leuna oraz za magazynowanie w swych bazach na terenie kraju surowca oraz paliw płynnych.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama