Reklama

Wiadomości

Orban: Europa „wykrwawia się” z powodu sankcji

Autor. facebook.com / @OrbánViktor

Węgierski premier wezwał Komisje Europejską do rozważenia wprowadzonego ósmego pakietu sankcji na Rosję. Jego zdaniem Europa „wykrwawia się” w ten sposób.

Reklama

Wiktor Orban twierdzi, że wprowadzony ósmy pakiet europejskich sankcji nie odzwierciedla w rzeczywistość pokładanych w nim nadziei. Jak twierdzi, Europa „powoli krwawi" w czasie, gdy Rosja zarabia krocie na eksporcie surowców energetycznych do innych państw.  

Reklama

Czytaj też

Reklama

W czwartek w Pradze odbył się nieformalny szczyt z udziałem przywódców państw europejskich i spoza UE. W trakcie swojego przemówienia wideo Orban poruszył problem dostępności surowców energetycznych dla Europy przed nadchodzącą zimą. Jak zaznaczył, Węgry zostały zwolnione z embarga na rosyjską ropę i inne surowce, jednak europejskie sankcje i tak spowodowały gwałtowny wzrost energii. „Ceny są prawie niemożliwe do zapłaty" – podkreśla premier Węgier.

W swoich wypowiedziach Orban nie ukrywa sympatii kierowanej do Rosji. „Gdyby zniesiono sankcje, Europa uniknęłaby nadchodzącej recesji, a ceny i inflacja natychmiast by spadła" – powiedział Orban.

Reklama

Komentarze

    Reklama