Reklama

Wiadomości

Niemieckie Możejki? Reuters: Orlen zainteresowany przejęciem rafinerii Schwedt

Fot. PKN Orlen

Agencja Reutera donosi, że Orlen zainteresowany jest przejęciem pakietu kontrolnego nad niemiecką rafinerią Schwedt. Jest to zakład przejęty przez Niemcy z rąk rosyjskiej spółki Rosnieft.

Jak twierdzi Reuters, Orlen zainteresowany jest przejęciem pakietu kontrolnego nad niemiecką rafinerią Schwedt. Agencja powołuje się w tym zakresie na źródła w Berlinie i Warszawie. Ma to być element porozumienia dotyczącego dostaw ropy naftowej do Niemiec przez polski terminal naftowy.

Położona w północnej części Niemiec rafineria Schwedt odpowiada m. in. za blisko 90 procent dostaw paliwa do Berlina. Została ona przejęta przez niemiecki rząd na podstawie specjalnej ustawy, teraz zaś trafiła do niemieckiej Federalnej Agencji Sieci (BNetzA).

Czytaj też

Sprawę skomentowało dla Energetyki24 biuro prasowe płockiej spółki. „PKN ORLEN nie komentuje informacji medialnych. O planowanych czy realizowanych projektach oraz inwestycjach informujemy za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji w momencie podjęcia stosownych decyzji. Jednocześnie informujemy, że na bieżąco obserwujemy sytuację w regionie” - poinformowano.

Komentarze