Reklama

Wiadomości

Nagły spadek hurtowych cen paliw Orlenu

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Polski Koncern Naftowy Orlen obniżył w sobotę ceny hurtowe benzyny i oleju napędowego - wynika z cennika hurtowego zamieszczonego na stronie koncernu. Dzieje się to w przeddzień powrotu starych stawek VAT i akcyzy.

Reklama

Od 1 stycznia 2023 r. wzrosną akcyza i opłata paliwowa (odpowiednio o ok. 14 gr/l benzyny i o 10 gr/l diesla), a stawka podatku VAT powróci do poziomu sprzed tarczy antyinflacyjnej - 23 proc. z 8 proc.

Reklama

Cena jednego metra sześciennego benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 spadła do 5 tys. 245 zł w sobotę z 5 tys. 936 zł w piątek. Z kolei cena oleju napędowego Ekodiesel została obniżona do 6 tys. 57 zł w sobotę z 6 tys. 895 zł w piątek. Cena oleju napędowego Arktycznego 2 spadła do 6 tys. 412 zł w sobotę z 7 tys. 250 zł notowanych w piątek za metr sześcienny.

Na stronie PKN Orlen podano też, że cena benzyny bezołowiowej Super Plus 98 została obniżona do 5 tys. 543 zł za metr sześcienny w sobotę z 6 tys. 265 zł w piątek.

Reklama

Spółka nie skomentowała na razie powodów obniżek hurtowych cen paliw, które - w standardowych warunkach makroekonomicznych - przekładają się także na zmniejszenie zysku. Serwis Energetyka24 wysłał w tej sprawie w sobotę 31 stycznia pytania prasowe do PKN Orlen.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama