Wiadomości

Morawiecki: nadchodzi dobry czas dla OZE

Fot. Pexels

Najbliższych kilka miesięcy będzie dobrym czasem dla energetyki odnawialnej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Odnawialnej. Będziemy mocno starali się rozwijać całą energetykę odnawialną - dodał.

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Odnawialnej stwierdził, że rząd "bardzo mocno promuje energetykę odnawialną". Dodał, że rząd jest otwarty na inwestycje w biogazownie, "energetykę opartą o polskie źródła, zielone źródła biogazowe".

"Jest tutaj jak wiemy(...) dużo przeszkód na drodze do rozwoju tej energetyki, ale wydaje się, że znajdujemy tutaj odpowiedni kompromis Przyznał, że jest dużo przeszkód na drodze, ale znajdujemy tu kompromis. Będziemy starali się mocno wesprzeć tworzenie biogazowni w Polsce. Myślę, że to też jest wspólny interes dla wszystkich Polaków" - zaznaczył premier.

Czytaj też

"Najbliższych kilka miesięcy będzie dobrym czasem dla energetyki odnawialnej. Nie spełnimy wszystkich postulatów, bo państwo wyraźnie reprezentujecie interes branży, swój własny interes, ale tam gdzie się on zbiega z interesem państwa odzwierciedla możliwości finansowe, przesyłowe, energetyczne państwa polskiego, tam będziemy na pewno bardzo mocno starali się rozwijać całą energetykę odnawialną" - podkreślił Morawiecki.

Źródło:
PAP

Komentarze