Reklama

Wiadomości

MOL skończył rebranding swoich stacji. Teraz kolej na franczyzowe

Autor. MOL / mat. prasowe

Wszystkie stacje własne spółki MOL Polska – 273 lokalizacje – zmieniły już barwy na docelowe – poinformował w piątek MOL Polska. Kolejnym krokiem będzie rebranding przeszło stu stacji franczyzowych i rozwój punktów z ofertą gastronomiczną i spożywczą – Fresh Corner.

– Mamy za sobą ważny etap. W nieco ponad rok, a do tego pół miesiąca przed pierwotnie zakładanym terminem, zmieniliśmy barwy prawie trzech czwartych sieci – wszystkich naszych stacji własnych (…) Osiągnęli tak duże tempo pomimo wyzwań, których przy procesach inwestycyjnych nie brakuje, a wynikających przede wszystkim z faktu, że każda stacja wymagała indywidualnego i elastycznego podejścia – powiedział cytowany w komunikacie prezes MOL Polska Richard Austen.

Spółka dodała, że wszystkie stacje własne, czyli 273 lokalizacje działają już w docelowych barwach. „Tym samym ok. 70 proc. sieci spółki operuje pod marką MOL” – wskazano. „Kolejnym istotnym krokiem będzie rebranding przeszło stu stacji franczyzowych” – poinformował MOL Polska. „Wciąż ok. 30 proc. sieci, które czeka zmiana barw” – wskazała.

Reklama

Do naszej sieci dołączyli w ostatnim czasie nowi partnerzy franczyzowi, których stacje od razu przeszły rebranding. Pierwsze obserwowane przez nas efekty są bardzo obiecujące, ponieważ po zmianie marki widzimy w tych lokalizacjach wzrosty sprzedaży rzędu 20-30 proc. – podkreślił dyrektor ds. rynku detalicznego w MOL Polska Piotr Pyrich.

MOL Polska zwrócił uwagę, że wizualizacje nowego wyglądu stacji opracowywane były przez cztery wyspecjalizowane agencje – trzy z Polski i jedną z Włoch. „Same prace na stacjach realizowane były przez kilkadziesiąt lokalnych przedsiębiorstw remontowych, współpracujących z zespołem ekspertów MOL Polska” – podała firma.

MOL Polska poinformował również, że będzie rozwijać sieć punktów koncepcyjnych Fresh Corner, „oferujących pełną ofertę spożywczą i gastronomiczną MOL nie tylko kawę i hot-dogi czy marki własne” – zaznaczył. Obecnie w sieci MOL Polska działa 51 konceptów Fresh Corner, a do końca roku spółka chce mieć łącznie 69 punktów na terenie całego kraju.

Reklama

„To niektóre z działań, które pozwolą temu segmentowi osiągać do 2030 r. wynik EBITDA w wysokości 1 mld dol. rocznie” – podkreślił koncern.

MOL w Polsce

Grupa MOL to międzynarodowy koncern działający w sektorach naftowym, gazowym, petrochemicznym i detalicznym, z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Grupa poinformowała, że działa w ponad 30 krajach, gdzie zatrudnia łącznie 25 tys. osób.

Dodał, że ma trzy rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne w ramach zintegrowanego łańcucha dostaw na Węgrzech, Słowacji i w Chorwacji oraz sieć blisko 2400 stacji paliw w 10 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Spółka podkreśla, że ma bogate doświadczenie w działalności poszukiwawczo-wydobywczej. Jak podano, firma prowadzi produkcję w 7 krajach i posiada aktywa w 10 kolejnych.

Reklama

W ramach jednego ze środków zaradczych wyznaczonych przez Komisję Europejską jako warunek fuzji Orlenu z Grupą Lotos, MOL nabył 410 stacji paliw Grupy Lotos w Polsce.

– Wejście na rynek polski traktujemy, jako pierwszy krok. Docelowo chcemy zająć tu silną drugą pozycję, a do tego będziemy potrzebowali wzmocnić naszą sieć o kolejnych ok. 100 stacji. Nie narzucamy sobie deadline’u, najważniejsze dla nas teraz jest wprowadzanie marki i oferty dla klientów oraz partnerów i franczyzobiorców – powiedział PAP w maju ubiegłego roku prezes MOL Polska Richard Austen.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama