Reklama

Wiadomości

Analitycy przewidują spadki cen paliw. Taniej ma być od przyszłego tygodnia

Autor. Media_photos / Envato Elements

Ceny paliw na stacjach w dniach 10-15 czerwca będą spadać od 3 do 6 groszy na litrze – przewidują eksperci Reflexu. Ich zdaniem na spadek cen wpływ miała m.in. decyzja OPEC+.

Jak wskazano w piątkowym komunikacie Reflexu, obecnie ceny paliw w Polsce wynoszą: PB 95 - 6,50 zł/l (-4 gr/l), PB - 98 7,23 zł/l (-2 gr/l), diesel - 6,49 zł/l (-4 gr/l) oraz autogaz 2,72 zł/l (-2 gr/l). Dodano, że pierwszy raz od września ub. r. średnia cena benzyny Pb95 przekroczyła średnią cenę diesla na stacjach. Analitycy zaznaczyli, że na części stacji olej napędowy pozostaje dalej droższy od Pb 95.

Zgodnie z wyliczeniem Reflexu w porównaniu do zeszłego roku, za benzynę Pb98 i ON płacimy odpowiednio o 13 i 36 groszy więcej na litrze. Z kolei benzyna Pb95 i autogaz kosztują odpowiednio o 1 i 20 groszy mniej za litr.

Reklama

W publikacji wyjaśniono, że w ubiegłą niedzielę grupa OPEC+ zdecydowała, że dobrowolne dodatkowe ograniczenia w produkcji ropy, wielkości 2,2 mln za baryłkę dziennie, które obowiązują od stycznia br., zostaną przedłużone do końca września. Od września 9 krajów OPEC+ będzie systematycznie zwiększać produkcję średnio o ok. 180 tys. baryłek miesięcznie w okresie październik – grudzień br., a następnie 213 tys. baryłek miesięcznie od stycznia do września 2025 r.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama