Reklama

Ropa

Szef Gazprom Neft: ceny ropy wrócą do poziomu sprzed kryzysu na jesień

Aleksander Diukow. Fot.: kremlin.ru
Aleksander Diukow. Fot.: kremlin.ru

Zniesienie restrykcji związanych z epidemią koronawirusa prawdopodobnie sprawiłby, że popyt na ropę wróci do poziomu sprzed kryzysu, z jesieni – powiedział szef Gazprom Neft, Aleksander Diukow.

Prezes piątej co do wielkości firmy naftowej w Rosji w wywiadzie udzielonym Kommiersantowi, że na razie nie ma mowy o ulgach podatkowych dla inwestycji GN z Rosnieftem na polach w Priobskoje w obliczu obniżonego popytu i cen ropy.  

Epidemia wirusa Covid-19 sprawiła, że globalny popyt na ropę spadł o ok. 30%. OPEC+ doszedł do porozumienia ws. cięć w produkcji zmniejszając podaż o ok. 10%.

"Uważam, że w drugim kwartale będzie najtrudniej, ale mam nadzieję, że wznowienie aktywności gospodarczej zacznie się w lato i popyt dojdzie do poziomów bliskich temu sprzed epidemii" - stwierdził Diukow.

Wyraził również nadzieję, że pod koniec roku cena baryłki ropy pod koniec roku będzie wynosić między 40 a 50 dolarów. Obecnie, tuż po ogłoszeniu porozumienia w ramach OPEC+, futures na baryłkę Brent kosztuje 31 dolarów.

Reklama

Komentarze

    Reklama