Reklama

Ropa

Rosnieft chce wypełnić magazyny surowców w 100% w najbliższe dwa lata

Fot. Flickr
Fot. Flickr

Plan Rosnieftu na lata 2021-2022 przewiduje uzupełnienie bazy surowcowej – wynika z dokumentów spółki. 

„Zatwierdzony plan działalności finansowo-gospodarczej Rosnieftu na lata 2021-2022 przewiduje realizację zestawu zadań w zakresie 100% uzupełnienia bazy surowcowej, zapewnia realizację zobowiązań spółki w zakresie wydobycia ropy naftowej przy zachowaniu potencjału wzrostu wydobycia na dojrzałych aktywach” – brzmi oświadczenie.

Zwraca się uwagę, że w minionym roku spółka zapewniła realizację kluczowych kierunków swojej strategii, kontynuowała realizację dużych projektów inwestycyjnych, optymalizowała portfel aktywów oraz rozpoczęła praktyczną realizację projektu Vostok Oil, mimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych.

Reklama

Reklama

„Na podstawie rzeczywistych danych z dziewięciu miesięcy i prognozy na czwarty kwartał 2020 r. Rosnieft spodziewa się wykonania biznesplanu na 2020 r. w zakresie kluczowych wskaźników produkcyjnych i finansowych” - wskazują również materiały.

Dodaje się, że program inwestycyjny spółki w latach 2021-2022 ma na celu realizację wysokowydajnych projektów, w tym rozwój bazy zasobowej oraz stworzenie zaplecza do rozwoju i aranżacji projektu Vostok Oil.

Reklama

Komentarze

    Reklama