Reklama

Ropa

Prezes Orlenu: Inwestycja w polski sport to nie tylko biznes

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Inwestycja w polski sport to nie tylko biznes i forma komunikacji, ale także misja - uważa Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

„Sponsoring sportowy jest najlepszą formą komunikacji, dzięki temu rośnie rozpoznawalność naszej marki. Posiadamy badania, z których wynika, że ponad 80% społeczeństwa uważa tego typu działania za dobrą formę inwestycji w sport” - mówił Daniel Obajtek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Poinformował, że PKN Orlen dysponuje też badaniami, których wyniki są jednoznaczne - zdaniem większości Polaków spółki skarbu państwa powinny wspierać sport.

Prezes Orlenu zauważył, że w zakresie sponsoringu sportowego koncern ma „wiele świetnych planów, które realizuje (…) Planujemy około 30 umów stypendialnych z młodymi sportowcami, którzy już odnoszą wyniki. W następnym roku, zgodnie ze słowami pana premiera, będziemy mieć ok. 60 sportowców, których finansujemy. To właściwy kierunek - zapewniamy tym ludziom bezpieczeństwo finansowe, dzięki czemu mogą skupić się na budowaniu wyników, emocji oraz jedności”. Zauważył również, że proces renegocjacji umów jest szybki, jeżeli uzasadniają go osiągnięcia.

Istotnym aspektem funkcjonowania Orlenu w powyższym zakresie jest skracanie dystansu pomiędzy donatorami i beneficjentami. Nie oznacza to jednak zaniechania innych działań „Inwestujemy też w związki sportowe, w Polski Komitet Olimpijski, w Paraolimpijczyków (…) Mamy to zapisane w swoim DNA” - mówił Daniel Obajtek podczas panelu pt."Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski”.

Menadżer skomentował również kwestię porozumień zawieranych ze związkami sportowymi: „Pozostaje kwestia umiejętnego inwestowania w sport oraz rozmów ze związkami - my też musimy dbać o swoje pieniądze, więc rozmowy nieraz są ciężkie. Chcemy, żeby wszystko było bardziej transparentne jeśli chodzi o wydawanie środków - to są warunki, które stawiamy”.

„My, jako czempion polskiej gospodarki, mamy także zadania społeczne, to determinuje nasze zaangażowanie w kwestie związane z patriotyzmem (…) Będziemy na to przeznaczać coraz więcej środków - przy okazji działań wzmacniających polską gospodarkę chcemy wzmacniać też postawę patriotyzmu” - podsumował prezes PKN Orlen.

Reklama

Komentarze

    Reklama