Reklama

Ropa

PKN Orlen szuka innowacyjnego wyposażenia małych punktów gastronomicznych

Fot. Orlen
Fot. Orlen

PKN Orlen poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyposażenia małych punktów gastronomicznych. Spółka ogłosiła w czwartek zapytanie ofertowe w tej sprawie; odpowiedzi można składać do 11 czerwca – podał płocki koncern.

W opublikowanej dokumentacji zapytania ofertowego PKN Orlen podał, iż "jest jednym z liderów na rynku stacji paliw w Europie, posiadając ponad 2800 stacji paliw w ramach grupy kapitałowej, z czego ponad 1750 stacji na rynku polskim działających pod marką Orlen".

Płocki koncern zapowiedział, że rozpoczyna "zapytanie, dotyczące urządzeń gastronomicznych dla punktów sprzedaży o małej powierzchni". "Poszukujemy nowych pomysłów i koncepcji, które moglibyśmy zaimplementować" - podkreśliła m.in. w ogłoszeniu spółka.

„Szczególnie zależy nam na rozwiązaniach innowacyjnych, będących alternatywą dla obecnie przez nas stosowanych modeli – jesteśmy otwarci na nowe propozycje" – wyjaśnił m.in. PKN Orlen. Dodał, że "chodzi o urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego – niezawodne: mocne i trwałe".

Jak informował ostatnio PKN Orlen, na koniec pierwszego kwartału tego roku w ramach Grupy Orlen, w tym na rynkach zagranicznych w Niemczech, Czechach, na Litwie i Słowacji, działało w sumie 2836 stacji paliwowych, przy czym w Polsce 1796, z czego 1700 z ofertą Stop Cafe, włączając w to 535 sklepów convenience, które działają pod marką O!SHOP.

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej i jednym z największych w Europie w tym segmencie. Na polskim rynku posiada największą sieć stacji paliwowych. Związany z ofertą pozapaliwową format Stop Cafe to punkty gastronomiczne na stacjach płockiego koncernu.

Źródło:PAP

Komentarze